BTK Akademi Python Programlama Eğitimi Katılımcılarını Bekliyor

SİBER GÜVENLİK EĞİTİM KAMPI DÜZENLENECEKGençlik ve Spor Bakanlığı, BTK Akademi ve Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM) iş birliğinde 1-9 Mart 2023 tarihleri arasında Siber Güvenlik Kampı düzenlenecek. Üniversitelerin ilgili bölümünden öğrencilerin katılabileceği bu eğitim kampından faydalanmak isteyenler öncelikle çevrim içi kayıt oluşturacak. Daha sonra btkakademi.gov.tr üzerinden ön koşul eğitimlerini tamamlayacak ve yine aynı web sitesi üzerinden düzenlenecek sınavdan yüzde 70 oranında başarı sağlaması istenecek.

 • Kullanıcılar btkakademi.gov.tr  adresine giriş yaptıklarında, online yazılım, programlama, siber güvenlik, dijital tasarım, kişisel gelişim, güvenli internet, telekominikasyon, regülasyon, sertifika programları gibi kategorilerdeki eğitimlere ücretsiz bir şekilde ulaşabilecek.
 • Sistem yöneticilerinin katalogda görülmesini istedikleri eğitimleri görüntüleyebilir, katalog eğitimlerinden istediklerinize kayıt olabilir, talep edebilir ve daha önce almış olduğunuz eğitimlere de bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
 • Gençlerin teknolojik imkânlara
  eşit şekilde ulaşabilmesi adına önem taşıyan bu sınıfla birlikte çevrim içi
  eğitimlerle birlikte BTK Merkez Binasında hafta içi ve hafta sonu olmak üzere
  alanında uzman eğitmenlerden, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine
  yönelik sınıf içi eğitimlere yenileri eklenmiş olacak.
 • Online yazılım, programlama, siber güvenlik, dijital tasarım, kişisel gelişim, güvenli internet, telekominikasyon, regülasyon, sertifika programları gibi kategorilerde eğitimler BTK Akademi’de yer alıyor.
 • 2020’de halkın hizmetine açılan Akademi, bilgi teknolojileri alanında ülkenin yetişmiş insan kaynağı ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlıyor.

btk akademi, bilgi
teknolojileri alanında eğitim ve sertifikasyon hizmetleri sunan,
sektörün ihtiyaç duyduğu yetkin personelin istihdamına katkıda
bulunan bir eğitim merkezi olarak dikkat çekiyor. Uraloğlu, ayrıca BTK Akademi eğitimlerine katılan kişilerin
eğitim sürecinin sonunda sertifika almaya hak kazandığını
belirterek, “Yerel ve global çapta çalışan firmalarla iş birliği
yaparak eğitimler düzenliyoruz. BTK Akademi’de sunmuş olduğumuz
eğitimler ve kariyer fırsatları ile istihdamı destekliyoruz.

Fatura dönem değişikliği ve borç nedeniyle hattın kapatılması durumunda devam eder mi?

YÖK ile BTK arasında „BTK Akademi Ders İçeriklerinin Kullanımı Hakkında İşbirliği Protokolü“ imza töreni, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, YÖK Başkanı Erol Özvar’ın katılımıyla Yapay Zeka Zirvesi’24 etkinliğinde düzenlendi. Sitemizi ana ekranınıza bir web uygulaması olarak nasıl yükleyeceğinizi görmek için aşağıdaki videoyu takip ediniz. BTK Akademi 6 GB Kampanyası hizmetimizi almak için lütfen GSM numaranızı ve Turkcell Şifrenizi girerek işleminizi onaylayınız. Fışkırttığı su mermi gibi isabetli gitmeyeceği için gereksiz diye düşünmüş olabilirler.

Ve böylece Apple, ChatGPT’yi milyonlarca kullanıcıya tanıtarak etkileşimi artıracak ve upgrade’e teşvik edecek. Son yıllarda lisans seviyesinde 8 üniversitede „yapay zeka mühendisliği“ ve „yapay zeka ve veri mühendisliği“ bölümlerinin açıldığını dile getiren Özvar, gerekli görüldüğü takdirde bu sayının artırılacağını belirtti. Eğitimin amacı katılımcıların temel düzey algoritma bilgisini geliştirme, algoritma bilgisine dayalı fikir yürütebilme becerileri edinmeleridir. Günlük yaşamda karşılaştıkları problemlere teknolojik çözümler üretebilme, olaylara, nesnelere disiplinler arası kombinasyonlar yükleyebilme yeteneği kazandırmaktır.

Konuşma kampanyaları için Özel Servis Numaraları ve 444’lü Aramalar Özel Servis Numaraları ve 444’lü Aramalar geçerli değildir.

Seçime yakın, öne çıkan önerilerden yüzde 50’yi geçenler AI Steve’in politikalarını oluşturacak. Steve Endacott, AI Steve’in yürüttüğü politikalarla bağımsız olarak girdiği seçimi kazanırsa, AI Steve aracılığıyla halkın isteklerini yerine getirecek. Sitesi üzerinden bölge halkından „Yapay Zeka Steve ile Konuş“ seçeceğine tıklayarak ve listelenen politik karar seçeneklerini oylayarak sivil bir güç ve kontrol mekanizması kurabileceklerini savunuyor. Zirve, iletişim operatörleri, savunma sanayi ve e-ticaret şirketlerinin temsilcilerinin katılacağı çeşitli oturumlarla 2 gün devam edecek.

BTK Akademi, bu projeyle yazılım alanında bildiklerini pekiştirmek ve yazılım alanında kendini geliştirmek isteyenlere ek avantajlar sunuyor. Yaz kampları, 20 Temmuz- 4 Eylül tarihleri aralığında, 10 ilde, 18 eğitim başlığında 684 öğrenciye ulaşacaktır. BTK Akademi ile gerçekleştirilen işbirliği ile ilimiz genelinde ön eleme sınavında başarılı olan öğrencilerimizin ileri eğitimleri gerçekleştirilmeye devam etmektedir. BTK Akademi bünyesinde farklı konularda sertifika almak için tıklayınız. Dunya.com internet sitesinde yer alan yazılı ve görsel içerik; izinsiz olarak kaynak gösterilse dahi kısmen ya da tamamen kopyalanamaz, başka yerde kullanılamaz. BIST hisse senetleri, VİOP ve tahvil-bono verileri 15 dakika gecikmeli verilmektedir.

Yaklaşık 3 yılda 1 milyon 175 bin 41 kişinin faydalandığı bu eğitimler gönüllü eğitmenler tarafından veriliyor. Online yazılım, programlama, siber güvenlik, dijital tasarım, kişisel gelişim, güvenli internet, telekominikasyon, regülasyon, sertifika programları gibi kategorilerde eğitimler BTK Akademi’de yer alıyor. AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, BTK Akademi, 2017’den bu yana faaliyet gösteriyor.

YÖK Başkanı Özvar, buradaki konuşmasında, son yıllarda, başta yapay zeka olmak üzere bütün dünyada dijital teknolojilerde son derece büyük gelişmeler ve dönüşümler gerçekleştiğini anlattı. BTK Akademi çevrim içi eğitim portalında, „Yazılım Dünyası“, „K12 Dünyası“, „Sistem Dünyası“, „İşletme Dünyası“, „Kişisel Gelişim Dünyası“, „Tasarım Dünyası“, „Yapay Zeka Dünyası“ ,“Güvenli İnternet Dünyası“, „Regülasyon Dünyası“ ve „Kariyer Yolu“ olmak üzere 10 ana kategoride, 266 konu başlığında, toplam 139 bin 274 dakika çevrim içi eğitim yer alıyor. Programın açılışında teknoloji sınıflarında verilen
eğitimlerin öneminden bahsedildi. Yüz yüze eğitimlere tüm üniversite öğrencileri ve bu eğitimlerden bazılarına yeni mezunlar katılabiliyor. En yüksek puanı alan ilk 25 kişi, yaklaşık 4 hafta sürecek eğitime katılma fırsatı elde edecek.

Kampanya içeriğinde verilen servis faydalarının paket içerik ve özellikleri nelerdir?

Bu kapsamda ilk etapta Antalya, Aydın, Bitlis, Karabük, Kırıkkale, Mersin, Muş, Tokat ve Van’da da yüz yüze eğitimler verilmesi kararlaştırıldı. Türkiye’den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi milliyet.com.tr; Milliyet.com.tr haber içerikleri izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. Türkiye’nin ilk yapay zekâ marka elçisi olarak nitelendirilen Seren Ay, düzenli olarak Türkiye’nin tarihini ve ulusal bayramlarını tanıtıyor. Dünya çapında maceralara atılan Seren Ay’ın yaratıcıları, imajını oluşturmak için üç yapay zeka programı kullanıyor.

Bu konu hakkında detaylı bilgi almak için çerez politikası ve aydınlatma metni sayfalarını gözden geçirebilirsiniz. Sayan, Türkiye’nin bilgi ve iletişim teknolojileri sektöründe her geçen gün ivme kaydettiğini vurgulayarak, bunun devamlılığını sağlamak amacıyla sürekli hedef büyüttüklerini söyledi. Bu süreçleri çok yakından takip ettiklerini ve yükseköğretim sistemini yaşanan dönüşüm sürecine tam anlamıyla adapte edebilmek adına büyük bir gayret gösterdiklerini ifade eden Özvar, YÖK’ün son dönemde dijital teknolojiler alanında gerçekleştirdiği ve devam eden bazı çalışmalar hakkında son verileri paylaştı.